Impreza: Po GOP-ie wagonami 102Na do upadłego (10 maja 2008)

Dyskusje o wagonach Konstal 102N i 102Na.
Wiadomość
Autor
R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#101 Post autor: R_G » 10 maja 2008, 21:59

W TVPInfo (Katowice) o 21:45 również pojawiła się relacja z naszej wycieczki. Była wyemitowana jako druga, a przypominam że jest to przegląd najważniejszych wydarzeń regionu :)
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#102 Post autor: ff » 10 maja 2008, 22:07

I pojawiły się nawet zdjęcia archiwalne. Tylko, że nie było tam 102Na, ale 13N skręcająca z Warszawskiej na Korfantego :) A potem już tylko eNki :)

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#103 Post autor: luki » 10 maja 2008, 22:08

DW pisze:My (#165) też próbowaliśmy powiedzieć o tym organizatorom, ale, tak jak napisał "dombia", oni myśleli, że to krawężnik (ciekawe tylko skąd miałby się wziąć na dachu... :P )
Fotki połamanego pantografu wrzucę jutro, bo łącznie mam 590 zdjęć do zgrania z aparatu ;)
Sory że cię uprzedzam, ale dodaję w załączniku jedno foto ;)
JoHoNuS pisze:Na pewno była to nie lada atrakcja. W tym czasie byłem w wagonie 205. Organizatorzy w pewnym momencie wołają STOOP! nie jedziemy po czym na rondzie objawiła się wszystkim już wspomniana 102. Dla mnie to była większa "atrakcja" móc jechać w składzie 2 X 102 niż jechać na Pogoń. " Impreza 102 po GOP-ie do upadłego" nabrała dosłownego znaczenia :)
No to już wiemy dlaczego #205 na nas zaczekał. I tak nawet jakby patyk nie połamał się to zapewne dalsza jazda skończyła by się właśnie holowaniem.
I można powiedzieć że #165 jeździł do upadłego... pantografu... ;)
Nieźle się też #205 namęczył żeby ciągnąć załadowaną stodwójkę.
Załączniki
DSCF7100.jpg
DSCF7100.jpg (181.29 KiB) Przejrzano 6845 razy
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
Filip_777
Posty: 348
Rejestracja: 11 lis 2006, 11:50
Lokalizacja: Bytom

#104 Post autor: Filip_777 » 10 maja 2008, 22:18

Ja z powodu spraw rodzinnych byłem nie obecny na imprezie... Ale cóż... Ważne, że jeszcze na kompie mam jakieś zdjęcia stodwójek ;)

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#105 Post autor: R_G » 10 maja 2008, 22:32

Znalazłem minusa w imprezie. Walka o miejsca siedzące. Brak miejsc i tzw.oblegacze, czyli jak ktoś na Placu Wolności usiadł to nie zszedł do końca-oczywiście nie mówię tu o osobach starszych...
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Awatar użytkownika
Ardo
Posty: 128
Rejestracja: 17 lip 2007, 11:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#106 Post autor: Ardo » 10 maja 2008, 23:11

Fotki ?

Proszę ;)

->> http://www.fototrans.cba.pl/galeria/thu ... p?album=32
->> http://www.fototrans.cba.pl/galeria/thu ... =32&page=2

a resztę (luźniej związanych z imprezą) fotek można szukać w podstronie "Nowe Zdjęcia"
ArdoGallery <- Zapraszam !

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#107 Post autor: ff » 11 maja 2008, 00:31

Kurczę, strasznie smutno się ogląda te zdjęcia. Oficjalne pożegnanie stodwójek, kto by pomyślał :/ Jeszcze 10 lat temu tyle ich było... A przecież 205 wygląda jak prosto z Konstalu ;)

A ja mam również zdjęcia z imprezowych stodwójek - z kamerki na Rynku w Katowicach ;)

godz. 16:31 - 165 jedzie z Ronda na Zawodzie i dalej do Sosnowca

Obrazek


Niestety podczas kolejnej okazji złapania stodwójki na Rynku, ten był już bardzo zacieniony i fotki są kiepskie.

godz. 19:15 - odwóz imprezowiczów pod dworzec, opóźnienie 20 minut

Obrazek


godz. 19:22 - zjazd do zajezdni

Obrazek

Akurat tak się złożyło, że podczas zjazdu na Rynku tramwaj był z każdej strony (po przejechaniu krzyźówki na chwilę przystanęli).


Z przejazdów 205 przez Rynek mam nawet "filmiki", to znaczy zgrane klatki co kilka sekund, bo to tylko oferuje ta kamerka. Jakby ktoś chciał mieć/zobaczyć, to mogę przesłać ( :arrow: PW).

EDIT
DW pisze:W TVS w informacjach po 21-szej był materiał z dzisiejszego pożegnania stodwójek. Nie wspomniano nic o uszkodzeniu pantografu :P
http://www.tvs.pl/informacje_video/298/

Główne wydanie Aktualności :arrow: http://video2.v2.tvp.pl/2008/05/10/162183/film.asf
Zapowiedź: 0:48 - 0:56
Materiał: 11:10 - 13:45

Wersja skrócona (bez miłośniczki, rzeczniczki KZK GOP i informacji o planach dot. przyszłości tych wagonów) została wyemitowana na antenie ogólnopolskiej TVP Info w serwisie o 21:30.

I wszędzie te "cyklopy" i "cyklopy" :/

JoHoNuS
Posty: 121
Rejestracja: 11 gru 2006, 10:26

#108 Post autor: JoHoNuS » 11 maja 2008, 10:00

właśnie jakby nie mogli powiedzie po prostu " stodwójki" :wink:

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#109 Post autor: hanys76 » 11 maja 2008, 21:02

Na youtube Meteor51 wrzucił filmik zrobiony na rondzie Gierka w Sosnowcu podczas cofania składu 205+165
http://pl.youtube.com/watch?v=fABNPNfHLck

butthead
Posty: 84
Rejestracja: 28 mar 2008, 19:11
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#110 Post autor: butthead » 11 maja 2008, 21:29

Stało się i nie ma co rozpamiętywać (ani przesadnie chwalić się na zewnątrz). Szkoda, że nikt nie przyszedł na początek wagonu i nie powiedział mi wcześniej o tym, że coś iskrzy. W mojej "karierze" to był już trzeci połamany pantograf w stodwójce na imprezie i od razu wiedziałbym że to nie mógł być żaden krawężnik ;) Ja tylko zobaczyłem kątem oka lecący grafit, ale to było na kilka sekund przed rondem. No ale już trudno, z tego co widziałem dla zdecydowanej większości uczestników stodwójki w trakcji były atrakcją podstawową ;)
Na przyszłość więc pamiętajcie - z takimi obserwacjami koniecznie gnać do kierownika pociągu lub motorowego.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#111 Post autor: R_G » 11 maja 2008, 21:41

Mika0005 pisze:W wagonie #205 podjęto próby informowania KMTM-owców o uszkodzonym ślizgaczu ale za nim do tego doszło wagon miał już rozłożony patyk.
Ktoś tu chyba nie lubi czytać :-P
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

butthead
Posty: 84
Rejestracja: 28 mar 2008, 19:11
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#112 Post autor: butthead » 11 maja 2008, 22:35

i nie powiedział mi wcześniej o tym, że coś iskrzy
Trudniejsze fragmenty mojego posta pogrubiłem ;)

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#113 Post autor: R_G » 11 maja 2008, 22:55

Czemu trudniejsze? Piszę że jak Ci mógł ktoś powiedzieć jak nawet w #205 stało się to po fakcie
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#114 Post autor: luki » 11 maja 2008, 23:42

butthead pisze:Szkoda, że nikt nie przyszedł na początek wagonu i nie powiedział mi wcześniej o tym, że coś iskrzy.
Mika0005 pisze:Czemu trudniejsze? Piszę że jak Ci mógł ktoś powiedzieć jak nawet w #205 stało się to po fakcie
Wszystko wydarzyło się na tyle szybko że chyba nie było czasu na reakcję. W tej stodwójece już dużo się natrzaskały chodniki i odpadające tylne drzwi więc wszystkich to zmyliło.
Praktycznie zaraz po tym jak ja stwierdziłem że z patykiem faktycznie coś się dzieje, byliśmy już przy rondzie, gdzie jego ostateczne połamanie spowodowała zapewne trakcja nad łącznikiem...
Wszyscy usłyszeliśmy lecący pantograf i gasnącą przetwornicę, wtedy dla wszystkich wszystko było już jasne, więc już biec i informować o uszkodzeniu pantografu chyba już nie było sensu...
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#115 Post autor: ff » 12 maja 2008, 07:42

dombia pisze:Chyba jedynie Dziennik Zachodni o pantografie wspomni :P
[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika/lgDZ.gif[/img] pisze: Zanim pojadą na cmentarzysko tramwajów

Źródło: http://www.katowice.naszemiasto.pl/wyda ... 51675.html

Pierwsze tramwaje typu 102Na na śląskie i zagłębiowskie tory wyjechały w maju 1970 roku. Przez blisko czterdzieści lat pokonały dziesiątki a może nawet setki milionów kilometrów, przewiozły niezliczone rzesze pasażerów. Fani komunikacji miejskiej żartobliwie nazywają je "ogórkami" lub "cyklopami". Ostatnie liniowe kursy "stodwójki" wykonają w czerwcu. Później będą służyć jako wozy techniczne.

Nic dziwnego, że zaprzyjaźnieni z Wojewódzkim Portalem Komunikacyjnym fani postanowili zorganizować huczne pożegnanie tych modeli. - Taką okazję mamy raz na kilkanaście lat - mówi Maciej Makula z chorzowskiego Klubu Miłośników Transportu Miejskiego.

Pożegnanie huczne, bo dwa ostatnie składy wciąż wożące pasażerów KZK GOP przejechały w sobotę ponad 150 km, czyli prawie połowę całej sieci torowisk w województwie śląskim. Zbiórkę chętnych na pożegnalną przejażdżkę (okazjonalny bilet kosztował 5 zł) wyznaczono tuż przed godz. 9 przy katowickim dworcu kolejowym. Ale najbardziej zagorzali sympatycy poruszających się po szynach pojazdów wsiadali już przy zajezdni w katowickim Zawodziu. A potem? W tłoku, przechylając się na łukach pomknęli przez Siemianowice Śląskie, Chorzów, Bytom, Rude Śląską, Zabrze, Gliwice, Katowice i Sosnowiec. Na każdym przystanku pasażerowie wykonywali setki pamiątkowych zdjęć.

O tym, że miłość do komunikacji może być wielka przekonywali ci, którzy przyjechali z drugiego końca Polski. Motorniczy ze Szczecina, warszawiak czy konduktor z Gorzowa Wielkopolskiego spędzili całą noc w pociągu, by zdążyć na tę - jak mówili - nie lada gratkę.

Jednak marzenia zakręconych na punkcie pojazdów szynowych zweryfikowało samo życie. W drodze powrotnej jeden z żegnanych wozów złamał pantograf. Na dodatek spod kół zaczęły wydobywać się kłęby dymu - zacisnęły się szczęki hamulcowe. Do zajezdni został odholowany przez drugi tramwaj.

Krzysztof P. Bąk - POLSKA Dziennik Zachodni
Obrazek
Podpis: Pożegnalna przejażdżka popularną "stodwójką"
Źródło: http://www.katowice.naszemiasto.pl/zdje ... _40_1.html

***

Imprezę odnotowano też w radiu eM (w dzień odbywania, czyli ani zaproszenie, ani relacja)
:arrow: http://www.radioem.pl/?page=news&cat=re ... e&id=13285

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#116 Post autor: luki » 12 maja 2008, 14:47

Zapraszam na moje (i nie tylko) fotki:
:arrow: STRONA 1
:arrow: STRONA 2
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

butthead
Posty: 84
Rejestracja: 28 mar 2008, 19:11
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#117 Post autor: butthead » 12 maja 2008, 18:30

#338 na poc. 122 pojawił się tego dnia nieprzypadkowo ;)

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#118 Post autor: rafalurbino18 » 12 maja 2008, 21:07


ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#119 Post autor: ff » 12 maja 2008, 22:13

A cóż to takiego KZK zaserwował?

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#120 Post autor: memphis » 12 maja 2008, 22:16

ff pisze:A cóż to takiego KZK zaserwował?
Bułki z serem ;)

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#121 Post autor: ff » 12 maja 2008, 23:09

A starczyło dla wszystkich? :)

I jeszcze jedno pytanie. Pani Alodia karnęła się tylko z Dworca na Alfred czy jechała jeszcze gdzieś dalej?

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#122 Post autor: R_G » 12 maja 2008, 23:22

Starczyło, starczyło (chyba) moja osobiście jeszcze leży :mryellow: bo jakoś nie byłem głodny nic nie jedząc przez cały dzień, ale tak na prawdę przydała się woda, wodeczka-oczywiście w dwóch opcjach :) bo było strasznie cieplutko. A Pani Alodii nie widziałem w ogóle-tylko w TV

Moja jest z serem, ale oprócz tego ma sałatę i coś podobnego do szynki :mryellow: Miłe to bo nie zapowiedziane (taki poczęstunek rzecz jasna) :-P
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#123 Post autor: ff » 12 maja 2008, 23:31

Mika0005 pisze:A Pani Alodii nie widziałem w ogóle-tylko w TV
W TV wypowiadala się na estakadzie, ale widać ją na filmiku stojącą w tramwaju obok jakiejś dziewczyny. Na zdjęciach Ardo stoi natomiast obok stodwójki na Alfredzie.

A bułeczki to faktycznie miły gest KZK :) Gdzie je Wam dali i kto je trzymał do czasu rozdania? ;) A może dowieźli transportem np. na Chebzie?

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#124 Post autor: R_G » 12 maja 2008, 23:35

ff pisze:
Mika0005 pisze:A Pani Alodii nie widziałem w ogóle-tylko w TV
W TV wypowiadala się na estakadzie, ale widać ją na filmiku stojącą w tramwaju obok jakiejś dziewczyny. Na zdjęciach Ardo stoi natomiast obok stodwójki na Alfredzie.

A bułeczki to faktycznie miły gest KZK :) Gdzie je Wam dali i kto je trzymał do czasu rozdania? ;) A może dowieźli transportem np. na Chebzie?
Dokładnie. Ja tak do końca nie wiem bo grzałem swoje cztery litery w stodwójce #205 :) , ale z tego co wiem na Chebzie przywieźli je jakimś niebieskim (chyba dostawczym) autkiem. No i każdy kto chciał to dostawał-mi przyniósł kumpel-więc z tego wniosek że dawali tyle ile się chciało(w granicach rozsądku)
A o relację chodzi Ci o TVP Katowice, czy TVS ??
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#125 Post autor: ff » 12 maja 2008, 23:46

Mika0005 pisze:A o relację chodzi Ci o TVP Katowice, czy TVS ??
Oglądałem obie. Ale nie pamiętam już gdzie była widoczna Alodia w stodwójce.

A kto to krzyczy w relacji TVS, żeby zejść z kadru? :mryellow:

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#126 Post autor: observator » 13 maja 2008, 00:00

Podziękowania dla KMTM&co. za świetną organizację. Podziękowania & pozdrowienia dla Witka za ca całokształt, w tym za bezpieczne wypuszczenie mnie na przystanku 'Zawodzie Ośrodek Sportowy' (nie wysiadłem po skończeniu przejazdu a dopiero podczas powrotu do zajezdni).

Najlepiej spędzona sobota w tym roku:
+ organizacja imprezy
+ świetna koordynacja i pomysłowość trasy
+ w którą stronę nie obrócić się było słychać rozmowy na temat (o taborze, sieci itp.) co świadczyło o faktycznej obecności sympatyków
+ ...

- łamanie regulaminu przez coniektórych uczestników (popijawa od samego początku za przegubem w #165)
- kilka osób (w tym jeden z kaemteemowców) coś wyrzucało przez okna podczas jazdy
- jeden z etatowych kobuchów nie pasował w ogóle do imprezy a później ciągnął piwko :lol:

Co do fotostopów to mimo wchodzenia sobie nawzajem w kadr raczej były dość dobre warunki; jak ktoś nie chce mieć ludzi na zdjęciach to niestety musi przesiadywać całymi dniami w krzakach czekając na kursy liniowe.

Ode mnie pare fotek które uznałem za ciekawe i małopowtarzające się.

[center]Obrazek Obrazek[/center]
[center]główni bohaterowie dnia[/center]

[center]Obrazek
przystanek na tyle krótki że nie mieszczą się dwie stodwójki :?: skandal :!:[/center]

[center]Obrazek
jeszcze chwila i ruszamy[/center]

[center]Obrazek
brakuje tylko znaku wodnego :mruga: [/center]

[center]Obrazek
stodwójka jako 'szybki tramwaj'? czemu nie :DD: [/center]

[center]Obrazek
to kto ma większe jaja :?: :santa:
[/center]

[center]Obrazek
zajezdnia w Gliwicach; to może wyścig na ćwierć mili :?: [/center]

[center]Obrazek
"przystanek łąka, barany wysiadać" :mryellow: [/center]

[center]Obrazek Obrazek
aż trzy dziewiątki na mijance :?: i jeszcze dogonił je specjal :DD: [/center]

[center]Obrazek
teren (byłej) zajezdni w Chorzowie Batorym; za słupami dwa eglemplarze 105NaL (lowrider) :twisted: [/center]

[center]Obrazek
aleja serwisowa: dosłownie i w przenośni[/center]

[center]Obrazek
gdy projektowano torowisko na katowickim rynku chyba nie pomyślano o 10. maja 2k8 :-P [/center]

[center]Obrazek Obrazek
raczej nieplanowana atrakcja - połamanie pantografu w #165[/center]

[center]Obrazek Obrazek
102Na+102Na reloaded[/center]

dombia pisze:PS. Drzwi otwierane ręcznie też niczego sobie ;)
Ciekawie to wyglądało: pełno ludzi w oknach, przez kilkanaście sekund nikt nie wysiada a potem kolejka przez jedne drzwi.
JoHoNuS pisze:Na pewno była to nie lada atrakcja. W tym czasie byłem w wagonie 205. Organizatorzy w pewnym momencie wołają STOOP! nie jedziemy po czym na rondzie objawiła się wszystkim już wspomniana 102.
Dokładnie było to tak: STOP! POŁAMAŁ PANTOGRAF! (przynajmniej tak usłyszałem)
Na początku myślałem że to celowe działanie ramach atrakcji przejazdu.
ff pisze:I pojawiły się nawet zdjęcia archiwalne. Tylko, że nie było tam 102Na, ale 13N skręcająca z Warszawskiej na Korfantego :) A potem już tylko eNki :)
A nie przypadkiem Armii Czerwonej albo Schlossstrasse :?:
ff pisze:Akurat tak się złożyło, że podczas zjazdu na Rynku tramwaj był z każdej strony (po przejechaniu krzyźówki na chwilę przystanęli).
Zabieraliśmy motorowego czekającego w okolicy/w punkcie regulatorskim.
ff pisze:I wszędzie te "cyklopy" i "cyklopy"
Kolejne "cyklopy"
memphis pisze:
ff pisze:A cóż to takiego KZK zaserwował?
Bułki z serem ;)
Gdybym wiedział to wziąłbym jeszcze jedną i wysłał Ci do Szwecji ( :?: )
:]


Pytanie do memphis: masz uprawnienia do machania lizakiem i kierowania ruchem ulicznym czy to tylko inicjatywa związana z kaemteemowaniem?
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#127 Post autor: memphis » 13 maja 2008, 00:01

ff pisze:A bułeczki to faktycznie miły gest KZK :) Gdzie je Wam dali i kto je trzymał do czasu rozdania? ;) A może dowieźli transportem np. na Chebzie?
Na Chebziu były rozdawane podczas drugiego postoju, a przywiózł je kontrolerski klasyczny niebieski peżocik ;)

A Alodia jechała z dworca na Alfred tylko.

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#128 Post autor: observator » 13 maja 2008, 00:06

Mika0005 pisze:
ff pisze:
Mika0005 pisze:A Pani Alodii nie widziałem w ogóle-tylko w TV
W TV wypowiadala się na estakadzie, ale widać ją na filmiku stojącą w tramwaju obok jakiejś dziewczyny. Na zdjęciach Ardo stoi natomiast obok stodwójki na Alfredzie.

A bułeczki to faktycznie miły gest KZK :) Gdzie je Wam dali i kto je trzymał do czasu rozdania? ;) A może dowieźli transportem np. na Chebzie?
Dokładnie. Ja tak do końca nie wiem bo grzałem swoje cztery litery w stodwójce #205 :) , ale z tego co wiem na Chebzie przywieźli je jakimś niebieskim (chyba dostawczym) autkiem. No i każdy kto chciał to dostawał-mi przyniósł kumpel-więc z tego wniosek że dawali tyle ile się chciało(w granicach rozsądku)
A o relację chodzi Ci o TVP Katowice, czy TVS ??
Niebieskie tak ale zdecydowanie osobowe
Obrazek
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#129 Post autor: ff » 13 maja 2008, 00:23

observator pisze:Gdybym wiedział to wziąłbym jeszcze jedną i wysłał Ci do Szwecji ( :?: )
:]
Hehe. Jest ma naprawdę strasznie przykro, że mnie tam nie było. Zwłaszcza teraz jak widzę ile Was było i jakie było zewnętrzne zainteresowanie. Ja sobie zrobię za jakiś czas prywatną kameralną wersję "102Na do upadłego". Kupię bilet 24-godzinny, wezmę bułki z serem :D i zaczaję się na 205 na Zawodziu (mam nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami w lipcu będzie jeszcze jeździć). A jak wyjedzie na podmianę, to już jej nie opuszczę :P

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#130 Post autor: memphis » 13 maja 2008, 00:31

observator pisze:Pytanie do memphis: masz uprawnienia do machania lizakiem i kierowania ruchem ulicznym czy to tylko inicjatywa związana z kaemteemowaniem?
Odbyłem sobie swego czasu "intensywne" szkolenie i mam :] :P

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#131 Post autor: luki » 13 maja 2008, 13:23

observator pisze:- łamanie regulaminu przez coniektórych uczestników (popijawa od samego początku za przegubem w #165)
Ej, to że parę osób zabawiało się drzwiami, które to parę razy wyskoczyły z prowadnic, a raz cała połówka otworzyła sie w czasie jazdy, czy że fruwało trochę puszek po piwie, to nie znaczy że ja i inni za przegubem #165 łamali regulamin (a fakt, zresztą piszesz że "coniektórzy" ) :-P
No chyba że masz jeszcze jakieś inne incydenty na myśli których nie kojarzę...
ff pisze:A kto to krzyczy w relacji TVS, żeby zejść z kadru?
Niestety chyba nie było fotostopu bez takiego okrzyku siłą własną lub megafonem.
Ciągle ktoś właził, albo nie wiedział co z sobą zrobić wisząc w drzwiach, albo cisnął sie jakiś dziadek na przystanku czy coś w tym stylu...
observator pisze:Ciekawie to wyglądało: pełno ludzi w oknach, przez kilkanaście sekund nikt nie wysiada a potem kolejka przez jedne drzwi.
Drzwi IV otwarto jako pierwsze, z pozostałymi trochę się ociągano, nie wiem czemu.
Potem w czasie zjazdu wszystkie były zabezpieczone i wysiadano w czasie fotostopu tylko pierwszymi.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

butthead
Posty: 84
Rejestracja: 28 mar 2008, 19:11
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#132 Post autor: butthead » 13 maja 2008, 14:07

luki pisze:Ej, to że parę osób zabawiało się drzwiami, które to parę razy wyskoczyły z prowadnic, a raz cała połówka otworzyła sie w czasie jazdy, czy że fruwało trochę puszek po piwie, to nie znaczy że ja i inni za przegubem #165 łamali regulamin
A jak inaczej mamy to zinterpretować? ;)

Awatar użytkownika
Ardo
Posty: 128
Rejestracja: 17 lip 2007, 11:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#133 Post autor: Ardo » 13 maja 2008, 14:42

luki pisze:
Drzwi IV otwarto jako pierwsze, z pozostałymi trochę się ociągano, nie wiem czemu.
Bo tylko ludziom przy IV drzwiach chciało się je otwierać. Ale i tak najlepiej wspominam postój na Batorym. Ktoś otwarł drzwi, wyszło parę osób, po czym motorniczy je zamknął i przyciął jakiegoś kolesia, który kilka minut był przycięty. :mryellow:

Gdzie był ten fotostop ? -> http://www.fototrans.cba.pl/galeria/dis ... p?pos=-587
ArdoGallery <- Zapraszam !

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#134 Post autor: luki » 13 maja 2008, 14:53

butthead pisze:
luki pisze:Ej, to że parę osób zabawiało się drzwiami, które to parę razy wyskoczyły z prowadnic, a raz cała połówka otworzyła sie w czasie jazdy, czy że fruwało trochę puszek po piwie, to nie znaczy że ja i inni za przegubem #165 łamali regulamin
A jak inaczej mamy to zinterpretować? ;)
Powiem tylko że ten kto łamał regulamin powinien wylecieć.
Osobiście nie widziałem w jakich okolicznościach doszło do otwarcia się drzwi czy ich wypadnięcia z prowadnic.
Co do puszek piwa to ten kto je trzymał to odpowiadał za siebie, a co zrobić że potem wszystko latało po podłodze.
Potwierdzę jeszcze że dwukrotnie ktoś złamał zarządzenia w czasie jazdy:
1. Katowice Rynek, drzwi IV były zaklinowane ale ktoś je i tak otworzył mimo zakazu.
2. Zawodzie, zjazd po połamaniu patyka, wszyscy mieli wysiać pierwszymi drzwiami, większość tak zrobiła, ale ostatnie drzwi zaś były otwarte.
3.:
Ardo pisze:Bo tylko ludziom przy IV drzwiach chciało się je otwierać. Ale i tak najlepiej wspominam postój na Batorym. Ktoś otwarł drzwi, wyszło parę osób, po czym motorniczy je zamknął i przyciął jakiegoś kolesia, który kilka minut był przycięty. :mryellow:
Wtedy otwarto szafkę nad drzwiami i je otwierano ręcznie - elektrycznie :shock:
motorniczy zgasił zdaje się przetwornicę...

W 100% zgodził bym się z usunięciem uczestnika bądź uczestników którzy łamali regulamin i m.in. otwierali te drzwi, ale określenie że wszyscy z tyłu byli bee i że dostaną kopa ze kolejną usterkę drzwi nie było zbyt ciekawe, gdyż jak próbuję tu ukazać połowa tyłu nic złego nie robiła.
Ardo pisze:Gdzie był ten fotostop ?
Świętochłowice Lipiny, ul. Barlickiego
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
Ardo
Posty: 128
Rejestracja: 17 lip 2007, 11:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#135 Post autor: Ardo » 13 maja 2008, 19:15

luki pisze:
Ardo pisze:Gdzie był ten fotostop ?
Świętochłowice Lipiny, ul. Barlickiego
dzięki, a nic nie mogłem sobie przypomnieć, zdjęć z tego miejsca na twb też nie ma (a przynajmniej wczoraj nie było)
ArdoGallery <- Zapraszam !

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#136 Post autor: Boguś » 13 maja 2008, 19:35

ff pisze:Hehe. Jest ma naprawdę strasznie przykro, że mnie tam nie było. Zwłaszcza teraz jak widzę ile Was było i jakie było zewnętrzne zainteresowanie. Ja sobie zrobię za jakiś czas prywatną kameralną wersję "102Na do upadłego". Kupię bilet 24-godzinny, wezmę bułki z serem :D i zaczaję się na 205 na Zawodziu (mam nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami w lipcu będzie jeszcze jeździć). A jak wyjedzie na podmianę, to już jej nie opuszczę :P
Prawdopodobnie #205 będzie jeździł tylko do końca maja.

butthead
Posty: 84
Rejestracja: 28 mar 2008, 19:11
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#137 Post autor: butthead » 13 maja 2008, 22:22

luki pisze:Powiem tylko że ten kto łamał regulamin powinien wylecieć.
Po godzinie w #165 zrobiłoby się dość luźno :)

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#138 Post autor: R_G » 16 maja 2008, 23:34

Jedno jest pewne i bezsprzeczne. Stodwójki pożegnaliśmy. #165 już wyjechał sprawny.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#139 Post autor: observator » 18 maja 2008, 20:34

Jeżeli chodzi o drzwi w #165 to nie mam pretensji. Raczej o to spożywanie alkoholu gdyż ledwo ruszyliśmy sprzed dworca było słychać otwieranie puszek i butelek...

Zmontowałem >>FILMIK<< na którym m. in. widać właśnie straszące drzwi i koniec fotostopu z Lipin. Jest też możliwość pobrania oryginalnego pliku z filmem jak ktoś jest zainteresowany.
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#140 Post autor: ff » 18 maja 2008, 21:55

Fajny filmik, ale muzyka upiorna ;)

Awatar użytkownika
dombia
Posty: 326
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:22
Kontakt:

#141 Post autor: dombia » 18 maja 2008, 22:26

ff pisze:muzyka upiorna ;)
Każdy ma inny gust :P

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#142 Post autor: observator » 18 maja 2008, 22:52

ff pisze:Fajny filmik, ale muzyka upiorna ;)
Podczas postoju na Chebziu ktoś się spytał po co jest ta szara tarcza za szybą czołową (chodziło o znak pc7 "pociągu następnego", czy jakoś tak to leci). Jeden z kaemteemowców powiedział że to nie jest tak sobie, wszystko ma konkretne przeznaczenie.
To samo się tyczy podkładu muzycznego. Głównym fragmentem jest 'Dreams of Blood and Iron' z repertuaru Marduka. 'Blood' ma nawiązywać do malowania zakładowego a 'Iron' do wagonu jako całości >25 ton stali. Moc jaką niesie ze sobą muzyka symbolizuje możliwości stodwójki. Mam nadzieję że zostałem zrozumiany.
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#143 Post autor: rafalurbino18 » 22 maja 2008, 18:21

Fajnie by było jakby się powtórzyła taka impreza pożegnalną ale wieczorem/w nocy. Do Zagórza przez Mysłowice jako T34 czyli stara linia nocna. Albo z tablicami linii nocnych - PN100 oraz PN2xx ! Jednak jest to nie możliwe - pomarzyłem za bardzo :P

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#144 Post autor: R_G » 27 maja 2008, 00:24

:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#145 Post autor: observator » 01 cze 2008, 23:31

Czy KMTM już przysłał mailowo pamiątkowe bilety? Czy są one imienne? Jeżeli nie to niech ktoś zapoda linka bo nie wypełniałem ankiety.
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#146 Post autor: rafalurbino18 » 30 lis 2008, 10:49

Na serwisie YouTube ukazał się trzyczęściowy film z imprezy pożegnalnej stodwójek.
Część 1
Część 2
Część 3

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#147 Post autor: R_G » 05 gru 2008, 15:07

observator pisze:Czy KMTM już przysłał mailowo pamiątkowe bilety? Czy są one imienne? Jeżeli nie to niech ktoś zapoda linka bo nie wypełniałem ankiety.
Pamiątkowy bilet można sobie stąd wydrukować
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#148 Post autor: R_G » 28 gru 2008, 01:09

W miesięczniku Świat Kolei (12/2008) ukazał się artykuł dotyczący stodwójek i ich eksploatacji na śląsku. 8 stron lektury z ciekawymi zdjęciami oraz na stronie "tytułowej" zdjęciem z imprezy pożegnalnej 102 Na na Okrzei.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości